Fethiye Körfezi’nde bulunan Göcek, berrak denizi, şirin sokakları ve yemyeşil doğası ile her yıl sayısız ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Bu küçük belde, gün boyu masmavi suların keyfini çıkarmak, doğanın sesini dinlemek veya Likyalılardan günümüze ulaşan tarihi dokuyu keşfetmek isteyenler için huzur dolu bir tatil vadediyor. Siz de Göcek kiralık villa fırsatlarını değerlendirerek aileniz ya da arkadaşlarınızla keyifli zaman geçirebilirsiniz. Havuzlu villa seçenekleri ve balayı villaları geniş fiyat aralığı ile her bütçeye hitap ediyor.

Göcek’te Mavi Yolculuk

Göcek, mavi yolculuk dendiğinde ilk akla gelen yerlerden biri oluyor. Bunun en bilinen nedeni ise Göcek’in coğrafi konumu. Göcek Körfezi boyunca rastlayacağınız küçük adalar ve sakin koylar, unutulmaz bir mavi yolculuk deneyimi yaşatıyor. Tekne kiralama fırsatları ya da günlük tekne turları sayesinde Göcek’in muhteşem doğası ile baş başa kalabilirsiniz.

Mavi Deniz Tekne Turları

Göcek tekne turlarının en popüler rotalarından biri, Fethiye Körfezi’nde birbirine yakın mesafedeki, 12 irili ufaklı adadan oluşan 12 adalar bölgesi. Bu adacıkları bir güne sığdıran 12 adalar tekne turlarında gün boyu berrak denizin tadını çıkarabilirsiniz. Tekne turlarında en çok ziyaret edilen adaların başında Göcek Adası yer alıyor. Adanın batı kıyısında Batı Koyu, doğusunda ise İncirli Koyu bulunuyor. Göcek Adası yanı sıra Tersane Adaları, Gemiler, Şövalye, Yassıcalar, Kızılada, Zeytinli, Domuz Adası, Delikli Adası gibi birçok farklı durakta denizin tadını çıkarabilirsiniz. Koylarda ilerlerken; kimi zaman sarp kayalıklarla çevrili pırıl pırıl denizin, yemyeşil ormanla buluşmasını hayranlıkla seyredeceksiniz. Tropik adaları anımsatan Göbün Koyu da tekne turlarının en beğenilen duraklarından biri oluyor. Yeşilin ve turkuazın iç içe geçtiği Göbün Koyu’nda dalış yapabilir ya da karaya çıkarak bol oksijenli bir yürüyüşe çıkabilirsiniz.

Fethiye Tekne Turları

Göcek tekne turları, Fethiye Körfezi’nin büyüleyici güzelliklerini keşfetmenize olanak tanıyor. Hiçbir tesisin olmadığı Cennet Koyu, adını berraklığından alan Akvaryum Koyu, adeta yeryüzü cenneti olan Kabak Koyu, dünyanın her yerinden doğaseverlere kucak açan Kelebekler Vadisi ya da sakin ve dingin denizi ile huzurun adresi olan Ölüdeniz tatilinizi taçlandırıyor. Dilerseniz karada küçük bir yürüyüşe çıkarak yetmişten fazla türün yaşadığı Kelebekler Vadisi’nin muhteşem doğasını yakından tanıma fırsatı elde edebilirsiniz. Fethiye tekne turları sualtı güzelliklerinin peşinde olan dalış tutkunları için de unutulmayacak bir deneyim sunuyor.

Mavi Yolculuk

Günübirlik tekne turları dışında mavi yolculuk için konaklamalı alternatifleri de seçebilirsiniz. Göcek ve Fethiye kıyılarından ayrılmak kolay olmasa da, her gün yeni bir Akdeniz koyunda uyanmak isterseniz, Mavi Yolculuk alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Masmavi sularda ilerlemek şehir hayatından ve günlük koşuşturmadan uzaklaşmanızı sağlayarak ruhunuzu dinlendiriyor. Kabak Koyu, Kelebekler Vadisi, Soğuk Su Koyu, Kayaköy, Yeni Mağaralar, Akvaryum Koyu ve Sarıyarlar Bölgesi mavi yolculuk rotalarının olmazsa olmazları arasında yer alıyor.