Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı küçük bir tatil beldesi olan Göcek, mavi ve yeşilin buluştuğu bir cennet parçası. Her yıl milyonlarca yerli veya yabancı turisti ağırlayan Göcek, mavinin binbir tonunu görebileceğiniz berrak denizi ve yemyeşil doğası ile ruhunuzu dinlendiriyor. Eski dönemlerde Likya uygarlığına ev sahipliği yapan Göcek, gizemli tarihi dokusu ile geçmişle günümüz arasına bir köprü kuruyor.

Göcek, doğal güzellikleri ve göz alıcı koyları ile hem tatil için hem de yerleşmek için tercih edebileceğiniz, en huzurlu lokasyonlardan biri oluyor. Keyifli bir tatil deneyimi yaşamak istiyorsanız, Göcek kiralık villa seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Göcek villa kiralama alternatifleri sayesinde beldenin tüm güzelliklerini doyasıya yaşayabilirsiniz. Göcek’te hayatınızı sürdürmek veya yazlık villa edinmek istiyorsanız da Göcek satılık villa fırsatlarıyla işinizi kolaylaştırabilirsiniz.       

Gemiler Adası

Nam-ı diğer St. Nicholas Adası… Ada, Hristiyanlığın yayıldığı ilk merkezlerden biri olarak biliniyor. Bizans dönemine ait şapel, kilise kalıntıları ve doğal güzellikleri ile öne çıkan Gemiler Adası’na ulaşım teknelerle sağlanıyor.

Tlos / Yaka Köyü

Likya birliğinin 6 büyük kentinden biri olan Tlos’un, aynı zamanda Lidya uygarlığının spor merkezi olduğu düşünülüyor. Ev tipi mezarları görebileceğiniz Tlos’ta kanatlı at Pegasus’un sahibi olan Bellforonte’nin yaşadığına inanılıyor. Bu mitolojik rolü nedeniyle Göcek’e gelen turistler için mutlaka uğranılan yerlerden biri oluyor.

Kayaköy / Fethiye

Kuruluş zamanı bilinmeyen Kayaköy, eski bir Rum yerleşim yeri. Köy yıllar boyunca depremlerde hasar görmüş, ancak gittiğinizde kayaların üzerindeki ev tipi mezarları hala görebilirsiniz. Bu arada Kayaköy’ün Rum yerleşikleri, 1922 yılında Türk ve Yunan hükümetleri arasında imzalanan mübadele antlaşması ile Batı Trakya’da yaşayan Türklerle yer değiştirmiş.

Telmessos Antik Tiyatrosu / Fethiye

Yıllar boyunca erozyon topraklarının altında kalan Telmessos Antik Tiyatrosu, 1993 yılında sondaj kazıları esnasında keşfedildi ve 1995 yılında tamamıyla yüzeye çıkarıldı. Tiyatro eski Roma döneminde inşa edilmiş ve 5000 kişilik kapasitesi ile Bizans döneminde arena olarak kullanılmış. Kalıntılar tüm ihtişamı ile tarih meraklılarını bekliyor.