Eski çağlarda Daidala olarak adlandırılan ve Likya medeniyetine ev sahipliği yapan Göcek’in tarihi güzelliklerine ve asırlar öncesine uzanan dokusuna her köşesinde rastlayabilirsiniz. İrili ufaklı birçok ada ve yüzlerce sessiz koy görebileceğiniz Göcek Körfezi’nde her an kendinizi Likya ya da Bizans kalıntılarının içinde bulabilirsiniz.

Mavi ve yeşilin dans ettiği, doğallığın tarihle tamamlandığı Göcek’te sayısız konaklama ve kiralık villa seçenekleri bulunuyor. Göcek’te kiralık havuzlu villa alternatifleri ya da balayı villaları sayesinde unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Göcek’in tarih kokan her köşesini keşfetmek ve bu büyülü beldeye yerleşmek istiyorsanız satılık villa fiyatlarını değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda koyların arasında kalan Göcek adalarını keşfetmenin heyecanına katılabilirsiniz.

Göcek Adası

Göcek’ten tekne ya da yatla açıldıktan sonra ilk karşılaşacağınız ada Göcek Adası. Arkadan gelen rüzgarlara karşı Göcek için adeta koruma kalkanı gibi duran Göcek Adası’nın üzerinde birçok plaj ve koy bulunuyor. En popüler koylar arasındaki, Batı Koyu ve İncirli Koyu, tertemiz denizi ile dinlenmenizi ve serinlemenizi sağlıyor. Bu arada, adada İncirli Koyu dışında hiçbir ticari alan bulunmuyor.

Yassıca Adalar

Yassıca Adalar tek tek isimleri bile olmayan birkaç küçük adadan oluşuyor. Bu adalarda hiçbir tesis bulunmuyor. Biraz büyük olan bir adanın burun kısmında küçük doğal bir gölet var. Yassıca Adalar’da iki ada arasındaki mesafe 12 metreye kadar iniyor. Bu da demek oluyor ki adadan adaya yüzme keyfi yakalayabilirsiniz. Ortalama yarım saat yüzerek Yassıca Adalar’ın tümüne uğrayabilirsiniz.

Zeytin Adası

Zeytin adası Yassıca Adalar’ın güney ucunda bulunuyor ve Göcek Körfezi’nde özel mülke ait olan tek ada olarak biliniyor. Ada, adından da anlaşılacağı üzere yılın her dönemi yeşil kalan zeytin ağaçları ile kaplı. Bir de adada Osmanlı döneminden kaldığı düşünülen zeytin sıkma atölyesi bulunuyor.

Tersane Adası

Tersane Adası, körfezdeki en büyük ada. Osmanlı Devleti’nden günümüzde kadar birçok kalıntı getiren ada, aslında bir Rum köyünün yerleşim alanıymış. Adada yaşayan Rumlar, Lozan Antlaşması gereği nüfus değişimi çerçevesinde adadan ayrılmış. Ancak Tersane Adası’nda halen eski Rum kalıntılarına rastlamak mümkün. Tersane Adası, ismini eskiden adada bulunan tersaneden alıyor. Adada geçmişten günümüze gelen tersane ve gözlem evi kalıntılarını da görebilirsiniz.

Prens (Domuz) Adası

Prens Adası adı, bir zamanlar adada yaşadığı düşünülen bir prensten geliyor. Domuz Adası’nın ikinci ad olarak verilmesinde ise, adada yaşayan yaban domuzları etkili olmuş. Adanın rüzgar almayan limanlarına tekneler rahatlıkla demirliyor.

Gemiler Adası

Göcek’e gelip mavi yolculuğa çıkmamak olmaz. Mavi turların uğrak yerlerinden bir diğeri de Gemiler Adası. Gemiler adası (St. Nicholas) Hristiyanlığın ilk doğduğu yer olarak kabul ediliyor. Adada Bizans döneminden kalan kilise, şapel ya da sivil yapı kalıntılarını görebilirsiniz.